„Dbamy o naszą planetę”

Dzieci z grupy „Krasnoludki” wraz z nauczycielką Grażyną Sz. uczestniczyły w Rejonowym przedszkolnym i wczesnoszkolnym projekcie „Czysta natura - bezpieczne środowisko”, organizowanym przez Żłobek-przedszkole w Awiżeniach.
Celem projektu było rozwijanie szacunku i miłości do przyrody, zachęcanie do przyczyniania się do zachowania czystego środowiska. Przedszkolaki wybrały się najpierw rakietą w kosmos, lądując na planecie Ziemia. Dowiedziały się, że jest ona jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem. Poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.