DZIŚ KRÓLUJE MARCHEWKA

3 października na zajęciach w grupie „Biedronki” królowała marchewka. Chcąc wdrażać już od najmłodszych lat zdrowych i bogatych w witaminy warzyw do jedzenia, zorganizowaliśmy dzień z marchewką w tle. W grupie były prowadzone pogadanki na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw, w tym marchwi. Zwracaliśmy uwagę dzieci na to, jak wiele potrzebnych do prawidłowego rozwoju witamin ma marchew i inne warzywa. Ten „pomarańczowy dzień” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, chrupaniem surowych marchewek. Tartą na tarce marchewkę dzieci zajadały z apetytem. Przekonały się także, że marchew, to smaczne i zdrowe warzywo, zawierające wiele witamin i składników odżywczych. Był to dzień, w którym wszystkie dzieci dobrze się bawili i marchewkę polubili!

Info. i zdjęcia Lilija Ceiko