„Gražūs žodžiai, šypsenos, draugystė, geri poelgiai mūsų – kasdienybė“

Susitarimas be smurto vadinamas empatišku bendravimu arba širdies kalba. Ją sukūrė amerikiečių psichologas Maršalas B. Rosenbergas ir ja siekiama skatinti žmonių dialogą.
Kovo 8–26 d. darželyje buvo surengta akcija „Be smurto“. Buvo siekiama atkreipti dėmesį į smurto problemą. Parodyti vaikams agresyvaus elgesio pavojus, išmokyti juos, kaip užkirsti kelią visų formų smurtui.
Šiais metais pasirinkome šūkį: "Gražūs žodžiai, šypsenos, draugystė, geri poelgiai mūsų - kasdienybė". Mokytojai grupėse vedė temines diskusijas apie smurtą, vertybes ir jausmus, tokius kaip pagarba kitiems, tolerancija, gerumas, meilė. Šiomis dienomis, bet iš tikrųjų ir visais kitais būdais turėtume vadovautis vienu principu – smurto vengimo principu.
Šis mėnuo buvo viena iš labai svarbių pamokų, kuri yra pradžia judėti pasaulyje, kupiname įvairių emocijų, jausmų ir vertybių.
Norėtume padėkoti visiems darželio grupių pedagogams už aktyvų dalyvavimą minėtoje akcijoje.
Vyr. mokytoja Gražina Švaikovskaja