Spotkanie z autorką książki

„Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika..."
J. Iwaszkiewicz
Dnia 7 maja dzieci z grupy „Krasnoludki” uczestniczyły w spotkaniu z autorką książki "Pasakos iš Bumbulinio daržo" Loretą Girdzijauskienė w dworku Houwaltów w Mejszagole, zorganizowanym przez Centrum Kultury w Niemenczynie oraz bibliotekę.
Podczas spotkania autorka przybliżyła małym czytelnikom swoją twórczość, opowiadała, w jaki sposób powstawała jej książka, odpowiadała na pytania dzieci. Spotkanie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze, a dzieci nagrodziły pisarkę gromkimi brawami.
W prezencie od organizatorów spotkania oraz biblioteki w Mejszagole otrzymaliśmy książkę "Pasakos iš Bumbulinio daržo" Lorety Girdzijauskienė.
Mamy nadzieję, że takie spotkania będą aktywną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście.
Info i zdjęcia Grażyny Sz.